Aj s pomocou 2 % žijeme v lepšom meste

2 percenta

Už 15 rokov prináša OZ Punkt nápady pre rozvoj miest a komunít. V roku 2021 sme oslávili 10 rokov Dobrého trhu, počas pandémie sme podporili našich predajcov prostredníctvom online Dobrého trhu a priniesli sme vám ich príbehy. Zmerali sme ekonomický dopad Dobrého trhu, ktorý ukázal, že každé 1 € vložené do jeho organizácie vygeneruje 27 €.

Založili sme platformu o ľuďoch a mestách ctzn.sk, pretože veríme, že udržateľný mestský rozvoj tvoria hlavne jeho komunity a obyvatelia. Prinášame vám online CTZN magazín, ktorý sa v prvom vydaní venoval spiacim miestam v mestách, brownfieldom, druhé vydanie predstavilo trhy v meste a ich potenciál.

Aj vďaka vašim 2 % zlepšujeme mestské prostredie, prinášame praktické riešenia, zdieľame dobrú prax a zbližujeme komunity.

Foto: Michal Líner

Ako nám darovať 2 % z dane? 

Údaje potrebné k darovaniu vašich 2 % z dane:

Názov: PUNKT
Právna forma: občianske združenie
Sídlo: Povraznícka 5, 81105 Bratislava
IČO: 42128013

Ak ste fyzická osoba, živnostník či firma, vpíšte ich priamo do vášho daňového priznania. V prípade, že ako zamestnanec daňové priznanie sami nepodávate, stiahnite si tu tlačivá, z ktorých jedno vám potvrdí zamestnávateľ, druhé vypíšete sami a pošlete ich spolu na daňový úrad. Celý postup, ako venovať 2 %, nájdete na www.rozhodni.sk

Lepšie vzťahy, lepšia klíma

Dobrý trh prebehne v roku 2022 v apríli a septembri na Panenskej ulici a bude sa venovať téme lokálneho otepľovania a alternatívnej doprave. Po dlhom čase si budeme môcť opäť naživo vychutnať úžasnú atmosféru, priateľské stretnutia a spoznať autentických predajcov aj skvelých umelcov.

Foto: Marek Jančúch
Foto: Marek Jančúch

Ulica bez áut

Ako prví zorganizujeme na Slovensku unikátny projekt inšpirovaný zahraničím, Ulicu bez áut. Cieľom je predstaviť potenciál verejného priestoru bez áut a na jeden deň vrátiť ulicu obyvateľom, chodcom, cyklistom. 

Zdroj: Living Streets
Zdroj: Living streets

Inšpiratívne riešenia pre dobré mesto

Aj tento rok budeme spájať aktérov a vytvárať priestor na kritický dialóg o zlepšení mestského prostredia. Už o pár týždňov prinesieme v CTZN Dialógoch inšpiratívnych spíkrov na tému Dunaj v meste a jeho potenciál pre udržateľný turizmus. V druhej polovici roka sa aktívne zapojíme do projektu Year of Climate Care, kde predstavíme možné riešenia a príklady dobrej praxe.   

bratislava vystavba eurovea pristav
Foto: Aleš Šedivec