Spolupráca

Záleží vám na tom, aby boli naše mestá udržateľnejšie a inkluzívnejšie? Staňte sa súčasťou tejto zmeny.


Ako sa zapojiť?

Máte námet na článok, rozhovor, alebo tému, ktorej by sme sa mali venovať? Sme otvorení externej spolutvorbe obsahu. Do redakčnej rady pozývame odborníkov a aktérov k danej téme. Ste mestským nadšencom, píšete, fotíte, alebo by si sa chceli zapojiť ako dobrovoľník? Dajte nám o sebe vedieť!

Kontaktujte nás na:
zuzana.zurkinova@punkt.sk

Foto: Marek Jančúch

Ako spolupracovať a sponzorovať?

Spojme sily v snahe presadzovať systémové zmeny pre udržateľnejšie a inkluzívnejšie mestá prostredníctvom zviditeľňovania tém, prepájania aktérov a vyzdvihovania jedinečných mestských príkladov až na najvyššiu exekutívnu úroveň. Radi sa s vami stretneme ohľadom možnej spolupráce!

Kontaktujte nás na:
katarina.lucenicova@punkt.sk

Platforma CTZN vám ponúka možnosť prezentovať sa:

v online prostredí: spájanie s atraktívnym textovým a vizuálny obsahom
na eventoch: workshopy, diskusie, prednášky a networking
v dobrej spoločnosti: už v prvom vydaní magazínu sme spolupracovali s verejnými – štátnymi aj mestskými inštitúciami a etablovanými organizáciami zo súkromného aj neziskového sektora (prehľad partnerov)


2 % vám vrátime takto

Aj s pomocou 2 % žijeme v lepšom meste. Už 15 rokov prináša OZ Punkt nápady pre rozvoj miest a komunít. V roku 2021 sme oslávili 10 rokov Dobrého trhu, počas pandémie sme podporili našich predajcov prostredníctvom online Dobrého trhu a priniesli sme vám ich príbehy. Zmerali sme ekonomický dopad Dobrého trhu, ktorý ukázal, že každé 1 € vložené do jeho organizácie vygeneruje 27 €. Podporí tak predajcov, podnikateľov a remeselníkov lokálne aj v rámci celého Slovenska. 

Založili sme platformu o ľuďoch a mestách ctzn.sk, pretože veríme, že udržateľný mestský rozvoj tvoria hlavne jeho komunity a obyvatelia. Prinášame vám online CTZN magazín, ktorý sa v prvom vydaní venoval spiacim miestam v mestách, brownfieldom, druhé vydanie predstavilo trhy v meste a ich potenciál.


Aj vďaka vašim 2 % zlepšujeme mestské prostredie, prinášame praktické riešenia, zdieľame dobrú prax a zbližujeme komunity.     

Foto: Michal Líner

Ako nám darovať 2 % z dane? 

Údaje potrebné k darovaniu vašich 2 % z dane:

Názov: PUNKT
Právna forma: občianske združenie
Sídlo: Povraznícka 5, 81105 Bratislava
IČO: 42128013

Ak ste fyzická osoba, živnostník či firma, vpíšte ich priamo do vášho daňového priznania. V prípade, že ako zamestnanec daňové priznanie sami nepodávate, stiahnite si tu tlačivá, z ktorých jedno vám potvrdí zamestnávateľ, druhé vypíšete sami a pošlete ich spolu na daňový úrad. Celý postup, ako venovať 2 %, nájdete na www.rozhodni.sk

Naše plány v roku 2022

Lepšie vzťahy, lepšia klíma

Dobrý trh prebehne v roku 2022 v apríli a septembri na Panenskej ulici a bude sa venovať téme lokálneho otepľovania a alternatívnej doprave. Po dlhom čase si budeme môcť opäť naživo vychutnať úžasnú atmosféru, priateľské stretnutia a spoznať autentických predajcov aj skvelých umelcov.

Foto: Marek Jančúch
Foto: Marek Jančúch

Ulica bez áut

Ako prví zorganizujeme na Slovensku unikátny projekt inšpirovaný zahraničím, Ulicu bez áut. Cieľom je predstaviť potenciál verejného priestoru bez áut a na jeden deň vrátiť ulicu obyvateľom, chodcom, cyklistom. 

Zdroj: Living Streets
Zdroj: Living streets

Inšpiratívne riešenia pre dobré mesto

Aj tento rok budeme spájať aktérov a vytvárať priestor na kritický dialóg o zlepšení mestského prostredia. Už o pár týždňov prinesieme v CTZN Dialógoch inšpiratívnych spíkrov na tému Dunaj v meste a jeho potenciál pre udržateľný turizmus. V druhej polovici roka sa aktívne zapojíme do projektu Year of Climate Care, kde predstavíme možné riešenia a príklady dobrej praxe.   

bratislava vystavba eurovea pristav
Foto: Aleš Šedivec

Etický kódex

Prehlásenie

CTZN je platforma, prinášajúca zmysluplný obsah zdarma. Nie sme komerčný magazín a na to, aby sme mohli tvoriť obsah na profesionálnej úrovni, spolupracujeme s rôznymi subjektmi. Náš príjem tvoria granty, finančné dary z nadácií aj zo súkromného sektora. Podporovateľov a finančných partnerov si vyberáme na základe súladu medzi našimi víziami.

Ako pracujeme

V snahe o prinášanie objektívnych informácií dávame priestor všetkým relevantným stranám. Počúvame a spolupracujeme s čo najširším spektrom aktérov. Aj keď sa ich názory môžu líšiť od redakčných, prizývame ich k spolupráci a konštruktívnemu nachádzaniu spoločných cieľov a k vytváraniu spoločensky prospešných riešení. Sme otvorení externej spolutvorbe obsahu, do redakčnej rady pozývame odborníkov a aktérov v danej téme.

Ako podporu pre tvorbu platformy CTZN prijímame financovanie tretích strán. Partnerstvá s právnickými subjektmi majú dve formy a podliehajú nižšie uvedeným pravidlám.

Finančné partnerstvá majú dve formy:

• obsah podporený partnerom. Redakčný obsah je úplne nezávislý. Partner má možnosť dávať podnety, redakčná rada nemá povinnosť ich akceptovať.
obsah v spolupráci s partnerom. Námet obsahu vznikol v spolupráci s partnerom, ktorý poskytol relevantné informácie. Obsah prešiel schválením partnera a je označený ako obsah, ktorý vznikal v spolupráci s partnerom.

Pre podrobnejšie informácie o spolupráci nás kontaktujte na katarina.lucenicova@punkt.sk