Spolupráca

Záleží vám na tom, aby boli naše mestá udržateľnejšie a inkluzívnejšie? Staňte sa súčasťou tejto zmeny.


Ako sa zapojiť?

Máte námet na článok, rozhovor, alebo tému, ktorej by sme sa mali venovať? Sme otvorení externej spolutvorbe obsahu. Do redakčnej rady pozývame odborníkov a aktérov k danej téme. Ste mestským nadšencom, píšete, fotíte, alebo by si sa chceli zapojiť ako dobrovoľník? Dajte nám o sebe vedieť!

Kontaktujte nás na:
lucia.venczelova@punkt.sk

Nechajte nám kontakt na vás aj napríklad v tomto formulári.

Foto: Marek Jančúch

Ako spolupracovať a sponzorovať?

Spojme sily v snahe presadzovať systémové zmeny pre udržateľnejšie a inkluzívnejšie mestá prostredníctvom zviditeľňovania tém, prepájania aktérov a vyzdvihovania jedinečných mestských príkladov až na najvyššiu exekutívnu úroveň. Radi sa s vami stretneme ohľadom možnej spolupráce!

Kontaktujte nás na:
zuzana.greskovicova@punkt.sk

Platforma CTZN vám ponúka možnosť prezentovať sa:

v online prostredí: spájanie s atraktívnym textovým a vizuálny obsahom
na eventoch: workshopy, diskusie, prednášky a networking
v dobrej spoločnosti: už v prvom vydaní magazínu sme spolupracovali s verejnými – štátnymi aj mestskými inštitúciami a etablovanými organizáciami zo súkromného aj neziskového sektora (prehľad partnerov aktuálneho vydania)


S vami tvoríme mesto, v ktorom sa ľuďom žije dobre.

1. Ďakujeme, že ste vytriedili 9 ton odpadu v meste!

Počas posledných piatich ročníkov Dobrého trhu sme spoločne vytriedili takmer deväť ton odpadu. Po poslednom septembrovom vydaní zostalo po 13 500 návštevníkoch 90 kg komunálneho odpadu, čo je necelých 7 gramov na osobu.

2. Ďakujeme, že ste v magazíne ctzn vydali 58 článkov o fungujúcom meste!

Online magazín CTZN je platforma, ktorá prináša komplexný pohľad na mesto a jeho architektúru. Riešime témy udržateľnosti, komunít, inkluzivity a odolnosti s cieľom približovať rozvoj mesta jeho obyvateľom. V spolupráci s odborníkmi, občianskymi iniciatívami a autoritami sme publikovali už 4 vydania, venované brownfieldom, mestským trhom, rieke v meste, klimatickej zmene a pracujeme na 5. vydaní s názvom Komunity. A toto bol náš najčítanejší článok.

3. Ďakujeme, že ste urobili 37 Dobrých trhov v meste!

Nápad na Dobrý trh vznikol pred 11 rokmi na susedskej grilovačke s cieľom prepájať susedstvá, sprístupniť ich verejnosti a zažiť ulicu bez áut. K tejto myšlienke sa pridali trhovníci, program a rôzne komunity, samospráva, partneri. Vďaka tomu Dobrý trh motivoval množstvo kreatívnych ľudí, stál pri štarte bezodpadového prístupu k verejným podujatiam alebo naštartoval premenu verejných priestorov, ktoré sa stávajú inšpiráciou pre ďalšie projekty. 

4. Ďakujeme, že ste nám pomohli získať cenu! 

Špeciálne ocenenie časopisu ASB putovalo v roku 2022 združeniu PUNKT za svoju dlhoročnú prácu.

Ako nám darovať 2 % z dane? 

Údaje potrebné k darovaniu vašich 2 % z dane:

Názov: PUNKT
Právna forma: občianske združenie
Sídlo: Povraznícka 5, 81105 Bratislava
IČO: 42128013

Ak ste fyzická osoba, živnostník či firma, vpíšte ich priamo do vášho daňového priznania. V prípade, že ako zamestnanec daňové priznanie sami nepodávate, stiahnite si tu tlačivá, z ktorých jedno vám potvrdí zamestnávateľ, druhé vypíšete sami a pošlete ich spolu na daňový úrad. Celý postup, ako venovať 2 %, nájdete na www.rozhodni.sk

A dokázali sme spolu viac: 

V roku 2022 sa vďaka spolupráci s OLO Bratislava premenilo na certifikovaný substrát EFFECO takmer 600 kg kuchynského odpadu. 

Jeden Dobrý trh sa postará o celkové zvýšenie obratu slovenskej ekonomike približne o 1,2 mil. EUR. Výrobcov a predajcov tak podporuje nielen lokálne, ale v rámci celého Slovenska. 

Aby sme dokázali Dobrý trh pripraviť tak, ako ho poznáte, zamestnávame priebežne ľudí, ktorí odviedli prácu zodpovedajúcu takmer 30 plným úväzkom. 

Na jednom Dobrom trhu v roku 2022 sa vám predstavilo 150 trhovníkov a občianskych združení.


Punkt priniesol na Slovensko jedinečný koncept Warm Data Lab, ktorý prináša nové netradičné riešenia pre náročné spoločenské výzvy. 

Skúsenosti združenia PUNKT s organizáciou bezodpadového podujatia odovzdávame ďalej organizátorom, samosprávam a partnerom. Stáli sme aj pri vzniku prvého bratislavského centra opätovného použitia KOLO.

Združenie PUNKT získalo v roku 2022 Špeciálnu cenu časopisu ASB  za výnimočnú podporu komunitného života a miestnej ekonomiky, dlhoročnú prácu v oblasti rozvoja mesta, urbanizmu, sociálnych tém a ekológie. 

Ak máte pre vaše 2 % už vybratých iných prijímateľov, môžete nás podporiť aj kúpou nášho merchu.


Etický kódex

Prehlásenie

CTZN je platforma, prinášajúca zmysluplný obsah zdarma. Nie sme komerčný magazín a na to, aby sme mohli tvoriť obsah na profesionálnej úrovni, spolupracujeme s rôznymi subjektmi. Náš príjem tvoria granty, finančné dary z nadácií aj zo súkromného sektora. Podporovateľov a finančných partnerov si vyberáme na základe súladu medzi našimi víziami.

Ako pracujeme

V snahe o prinášanie objektívnych informácií dávame priestor všetkým relevantným stranám. Počúvame a spolupracujeme s čo najširším spektrom aktérov. Aj keď sa ich názory môžu líšiť od redakčných, prizývame ich k spolupráci a konštruktívnemu nachádzaniu spoločných cieľov a k vytváraniu spoločensky prospešných riešení. Sme otvorení externej spolutvorbe obsahu, do redakčnej rady pozývame odborníkov a aktérov v danej téme.

Ako podporu pre tvorbu platformy CTZN prijímame financovanie tretích strán. Partnerstvá s právnickými subjektmi majú dve formy a podliehajú nižšie uvedeným pravidlám.

Finančné partnerstvá majú dve formy:

• obsah podporený partnerom. Redakčný obsah je úplne nezávislý. Partner má možnosť dávať podnety, redakčná rada nemá povinnosť ich akceptovať.
obsah v spolupráci s partnerom. Námet obsahu vznikol v spolupráci s partnerom, ktorý poskytol relevantné informácie. Obsah prešiel schválením partnera a je označený ako obsah, ktorý vznikal v spolupráci s partnerom.

Pre podrobnejšie informácie o spolupráci nás kontaktujte na zuzana.greskovicova@punkt.sk