Na jednej lodi

CTZN dialógy: Mesto a rieka

Dialógy odzneli ako súčasť konferencie Na jednej lodi, ktorú organizovali Bratislava Tourist Board a OZ Punkt 24. marca 2022 na riečnej lodi Harmónia. Vo videozázname nájdete spomenuté mnohé príklady dobrej praxe o využívaní potenciálu Dunaja, o vytvorení vzťahu obyvateľov či turistov k rieke, alebo o možnostiach riečnej dopravy a udržateľnom turizme.   

mesto a rieka dialogy

CTZN dialógy na tému Mesto a rieka

Na Dunaj sa zvyčajne pozeráme zhora a z diaľky. Poďme ho preskúmať bližšie. Ako naplno využiť jeho potenciál pre mesto a jeho obyvateľov a aké možnosti ponúka pre udržateľný turizmus? Mohli by sme do práce v centre cestovať aj loďou?

Holandské riešenie pre brownfieldy: ekologickú záťaž odstraňujú rastlinami

Metóda takzvanej fytoremediácie je založená na prirodzenej vlastnosti niektorých rastlín, ktoré svojimi koreňmi vyťahujú zo zeme toxické znečistenie.

Kedy sa z rastliny stane toxický odpad?

Anke Wijnja sa aktívne venuje navrhovaniu prírodných záhrad, najmä pre deti a seniorov. V rámci svojej práce využíva a intenzívne študuje techniku tzv. fytoremediácie pôdy.

CTZN dialógy spiace miesta

CTZN dialógy: Spiace miesta

Zahraničná odborníčka Anke Wijnja (NL) a lokálna odborníčka Annamarie Velič (SK) budú diskutovať o regenerácii environmentálnych záťaží v meste s dôrazom na vodu a pôdu.