Na jednej lodi

Čo bráni Dunaju byť riekou pre všetkých?

Dunaj má potenciál premeniť sa na živú rieku. Nápadov na oživenie je viacero, zatiaľ však len v šuplíku. Konferencia Na jednej lodi, ktorú organizovala Bratislava Tourist Board v spolupráci s OZ Punkt na dunajskej lodi Harmónia 24. 3. 2022, dala dokopy viacero stakeholderov.

Na jednej lodi

CTZN dialógy: Mesto a rieka

Dialógy odzneli ako súčasť konferencie Na jednej lodi, ktorú organizovali Bratislava Tourist Board a OZ Punkt 24. marca 2022 na riečnej lodi Harmónia. Vo videozázname nájdete spomenuté mnohé príklady dobrej praxe o využívaní potenciálu Dunaja, o vytvorení vzťahu obyvateľov či turistov k rieke, alebo o možnostiach riečnej dopravy a udržateľnom turizme.   

mesto a rieka dialogy

CTZN dialógy na tému Mesto a rieka

Na Dunaj sa zvyčajne pozeráme zhora a z diaľky. Poďme ho preskúmať bližšie. Ako naplno využiť jeho potenciál pre mesto a jeho obyvateľov a aké možnosti ponúka pre udržateľný turizmus? Mohli by sme do práce v centre cestovať aj loďou?

CTZN dialógy spiace miesta

CTZN dialógy: Spiace miesta

Zahraničná odborníčka Anke Wijnja (NL) a lokálna odborníčka Annamarie Velič (SK) budú diskutovať o regenerácii environmentálnych záťaží v meste s dôrazom na vodu a pôdu.