Ihrisko s vodnými prvkami

Autá tu ustúpili ľuďom a s bytmi sa nedá špekulovať. Ako sa žije vo viedenskej štvrti Seestadt?

Architektka Andrea Boroš Leitmann píše o živote v komunitnej bytovke v Asperne, viedenskej štvrti budúcnosti.

Agro – drevinový ekosystém Rovňany

Spája mestá a vidiek, prispieva k rozvoju regiónov. Model sociálneho poľnohospodárstva si razí cestu

Už aj na Slovensku nájdeme sociálne farmy, ktoré zásobujú mestá lokálnymi produktmi, prispievajú k rastu lokálnej ekonomiky a navyše dávajú prácu znevýhodneným ľuďom z miestnej komunity.

Viem čo urobím

Život doma alebo v zariadení sociálnych služieb? Možnosť je často len jedna, tá horšia

V sociálnych zariadeniach dlhodobého pobytu na Slovensku žije asi 55-tisíc ľudí, z toho 40-tisíc seniorov. Často ide o veľkokapacitné objekty s viac ako 200 klientmi vo veľkých, spoločných izbách. Títo ľudia nemôžu sami o sebe rozhodovať, ani kedy majú vstať, jesť a umývať si zuby, čím naplniť svoj čas.

Skatepark Výstavište Praha

Komunitný život: nový trend, ktorý tu bol odjakživa

Komunita je jedno z najviac skloňovaných slov posledného obdobia. Komunitné centrá, záhrady, kaviarne, či podujatia sa stali symbolom revitalizácie občianskeho života na Slovensku. Byť súčasťou komunity je novodobým spoločenským trendom. Je však romantizácia komunít a komunitného života na mieste?

Louis Lammertyn

Práca naplno aj napriek ťažkej diagnóze. Ako obehová ekonomika dáva šancu znevýhodneným

Ak veci nekončia na skládke či v spaľovni, ale opravia sa, vzniká podľa GAIA Inštitútu zhruba 200 krát viac pracovných miest. Udržať produkty v obehu cez reuse centrá, repasovaním či opravami je totiž prácne. A navyše aj ideálne na zamestnanie tých, ktorí si inak prácu hľadajú ťažko.