Cycle with style!

Join us and be an advocate for more bikes in our cities. Download and print this slogan on your own bag, T-shirt, jacket, or make a poster.

Ako zaangažovať ľudí? Na Dobrom trhu to robíme takto!

Od začiatku podujatia v roku 2011 mal Dobrý trh inšpirovať ľudí na Slovensku, aby žili ulicami, aby skúmali a nanovo si predstavovali, ako by mal vyzerať verejný priestor a komu by mali ulice slúžiť.

This is how we do it! How we engage people on the Good Market.

From the very beginning of the event in 2011, the Good Market was meant to inspire people in Slovakia to live the streets, to explore and reimagine what public space should look like, and whom the streets should serve. 

Foto: Matúš Dorčák

Cyklodobro: Sloboda pohybu pre ľudí z vylúčených lokalít

V košickom letnom kine Úsmev sa to už stalo každoročnou tradíciou. Pred začiatkom letnej sezóny neobsadia kino v jednom z čarovných košických dvorov v centre mesta diváci, ale bicykle.

Prestúpiť z auta na kolobežku? Stačilo ľudí poštuchnúť v aplikácii

Experimentom sme zistili, že možnosť voľby v aplikácii výrazne zvýšilo počet ciest urobených na e-kolobežkách a znížilo počet jázd v taxíkoch. Poštuchnutie môže byť efektívnym nástrojom na ovplyvnenie cestovných návykov bez toho, aby sa siahlo po tradičných regulačných opatreniach, napríklad daniach alebo reštrikciách.