Divočina, ktorá leží v Bratislave rovno pod nosom
Ako ponúknuť turistom alternatívu k masovým atrakciám a ako im podať informácie bez tabúľ a brožúr? Na pomoc prichádzajú digitálne médiá, ktoré si nosíme so sebou. Turistickí sprievodcovia sú už aj v mobile.
Udržateľný turizmus na rieke
Včera tu ešte nebola a dnes je všade okolo nás. Pojem udržateľnosť sa skloňuje vo všetkých oblastiach nášho života. Kupujeme si udržateľné oblečenie, chceme udržateľne bývať, pýtame sa, čo máme jesť, aby sme boli udržateľní. Turizmus nie je výnimkou.
Zviezť sa loďou do práce v bratislavskom downtowne? Dunaj má potenciál
Hromadná doprava na rieke funguje vo viacerých mestách v Európe. Na ekologický a dostupný spôsob prepravy však v Bratislave ešte len čakáme.
Rangeri v Donau-Auen ukážu bobrie stopy aj „kamenné“ vajcia
Rakúsky Národný park Donau-Auen ročne prijme 1,5 milióna návštevníkov bez toho, aby to dunajskú divočinu rušilo. Na Slovensku sme si veľkú časť bočných ramien a lužných lesov zničili, ale aj u nás ešte zostávajú miesta s potenciálom pre rozvoj prírodného turizmu.
Dunaj je úžasný, ale prázdny a nudný, hovorí expert na cestovný ruch
V Holandsku sme zvyknutí na to, že okolo vody je veľa pohybu, vysvetľuje konzultant Erik Heidema, ktorý roky pôsobí na Slovensku. Dunaj v Bratislave je naozaj zatiaľ skôr kulisou, od ktorej nás delí protipovodňový múrik či umelo regulované brehy a na rieke sa toho veľa nedeje. Ako teda dostať na ňu život?